foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej

Kalendarz wydarzeń

N Pn Wt Śr Cz Pt So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

biel bis2

Dziewczęca Służba Liturgiczna - Bielanki

Dziewczęca Służba Liturgiczna czyli Bielanki powstała w naszej parafii w 1997 roku z inicjatywy s.Izabeli. Obecnie do grupy Bielanek należy 47 dziewcząt w wieku od 5 do 18 lat. Naszą opiekunką jest s.Marzena.

Dziewczęta uczestniczą we Mszy świętej i procesji w pierwszą niedzielę miesiąca, w procesji Rezurekcyjnej, Bożego Ciała i  oktawie tej Uroczystości oraz podczas innych uroczystości parafialnych. Młodsze dziewczęta w wieku od 4 do 10 lat sypią kwiaty przed Panem Jezusem. Starsze dziewczęta biorą czynny udział we Mszy świętej z udziałem dzieci czytając wezwania modlitwy wiernych, niosąc dary. Przygotowujemy rozważania różańcowe w październiku i czytamy rozważania podczas Drogi Krzyżowej. Spotykamy się na adoracji Najświętszego Sakramentu, mamy też spotkania formacyjne. Duży i bardzo pozytywny udział we wszelkich spotkaniach tej grupy mają rodzice dziewcząt, którzy poświęcają swój czas, aby przyprowadzić dziecko oraz oferują swą życzliwą pomoc.

Naszym zadaniem jest nie tylko służba podczas nabożeństw, ale wierność codziennej modlitwie i naśladowanie Chrystusa Pana w Jego miłości i dobroci w domu, w szkole, na ulicy i wszędzie, gdzie się znajdziemy. Jako Bielanki staramy się służyć Panu Jezusowi z miłością i czystym sercem na wzór naszej Patronki – Maryi Niepokalanie Poczętej.
Świętem patronalnym Liturgicznej Służby Dziewcząt jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia. W tym dniu podczas liturgii Mszy świętej w sposób uroczysty przyjmowane są nowe dziewczęta, które chcą służyć Bogu.

ZASADY SŁUŻBY LITURGICZNEJ


1. Kocham Pana Boga i dla Jego chwały
pragnę żyć.
2. Służę Chrystusowi Panu w ludziach.
3. Chcę stale rozwijać w sobie życie Boże.
4. Pracuję nad swoim charakterem
i czuwam nad czystością serca.
5. Staram się dobrze poznawać
i przeżywać obrzędy liturgiczne.
6. Kocham swoją Ojczyznę, modlę się
za nią i służę jej rzetelną pracą.
7. Jestem dobrą córką i siostrą.
8. Muszę tak postępować, by wnosić
wszędzie prawdziwą radość.
9. Jestem pilna, sumienna, tak by inni
mogli brać ze mnie przykład.
10. Moim wzorem jest Niepokalana Matka
Zbawiciela, naśladuję Jej cichość,
pokorę i piękną miłość.

 

 

Dziękujemy za współpracę:

cukiernia kowalscy Drukarnia AMK Reklamix