V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 06.04.25.
1. Dzisiaj:
– godz. 9.30 – Różaniec w intencji Ojczyzny
– godz. 16.30 Gorzkie Żale
– po mszy św. o godz. 17.00 Pieśni Pasyjne w wykonaniu Chóru Miasta Garwolin
– trzeci dzień Rekolekcji Wielkopostnych
– taca dzisiejsza przeznaczona jest do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty, jako wyraz naszej wdzięczności za trud prowadzenia rekolekcji
Dziękujemy ks. Dyrektorowi Marcinowi Chruścielowi za posługę przy stole Słowa Bożego…
2. Z radością informujemy, że wywodzący się z naszej parafii Maciej Cendrowski, salezjanin, 17 maja br. w Krakowie ma otrzymać święcenia diakonatu. Otoczmy jego naszą serdeczną modlitwą i wszystkich powołanych do służby Bożej w Kościele.
Wczoraj biskup siedlecki Kazimierz Gurda, podczas sprawowanej w siedleckiej katedrze, Mszy św., pobłogosławił 12 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Wśród nich jest nasz parafianin, Dariusz Kasprzak, któremu życzymy, aby ta posługa we wspólnocie Kościoła była źródłem uświęcenia i służyła dobru duchowemu naszej parafii.
3. W czwartek na spotkaniu , ,,Kredkami do nieba” dzieci będą przygotowywać palmy. Zapraszamy więc dzieci z rodzinami, aby wspólnie przygotować palmy na procesję w Niedzielę Palmową. Zabieramy ze sobą wszystkie potrzebne materiały do zrobienia pięknych palm.
4. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, która jest wspomnieniem triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, wejdziemy w czas Wielkiego Tygodnia.
– błogosławieństwo palm przed każdą mszą świętą
– o godz. 19.00 w naszej świątyni rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zakończenie w Kolegiacie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału
– tradycyjnie taca będzie przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
– zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla ubogich,
którą przeprowadzi PZC
– rodzice i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rębkowie zapraszają na Kiermasz Wielkanocny. Uzyskane środki przeznaczone będą m.in. na organizację Dnia Rodziny w szkole.
5. Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składane przez wspólnoty modlitewne i osoby indywidualne:
KŻR zel. Zbigniew Rękawek -200zł, KŻR św. Teresy od Dzieciątka Jezus – 100zł, Ognisko BM – 100zł, ofiary bez. : 4 po 100zł, 2 po 50zł, 20zł. Serdeczne ,,Bóg zapłać”.
Dziękujemy również paniom: Zdzisławie Kazimierak i Teresie Górskiej za uszycie flag.
6. Mężczyzn i chłopców, którzy pełnią w naszej parafii funkcję lektorów, zapraszamy do zakrystii ministranckiej celem wpisania się na listę czytających Mękę Pańską w Niedzielę Palmową.
7. Rozprowadzane są przez Parafialny Zespół Caritas baranki paschalne
i świece- paschaliki, które będziemy mogli zabrać na Liturgię Wigilii Paschalnej. Zebrane ofiary przeznaczone będą na działalność charytatywną Caritas Diecezji Siedleckiej.
8. Prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej chorych i osoby starsze, których odwiedzimy z posługą sakramentalną.
9. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza.
10. KINO WILGA zaprasza na: projekcję filmu „21.37 „, poświęconemu św. Janowi Pawłowi II. Pokazy filmu odbędą się w dniach: 11 – 15 kwietnia, godz. 18:05.
